Jakie ubezpieczenie dla mnie?

Decydując się na wybór odpowiedniego ubezpieczenia określają Państwo ryzyko sytuacji w jakiej się znajdujecie.

Planują Państwo podróż za granicę?
Poniżej przedstawiamy nasze zalecenia do wyboru optymalnego ubezpieczenia. 

Urlop

Dla wielu z nas urlop jest najwpiękniejszym okresem w całym roku. 
Juz na etapnie planowania, aby zapewnić sobie beztroski wypoczynek, powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu. 

Ważne są przy tym następujące kryteria:

Koszty podróży

Im wyższa kwota wyjazdu, tym większe ryzyko w przypadku odwołania czy też przerwania podróży. Ale również te krótsze i tańsze wyjazdy trzeba chronić przed niespodziewanym nadwyrężeniem portfela.


Dla zabezpieczenia kosztów podróży zaleca się jeszcze przed rozpoczęciem wyjazdu wykupić ubezpieczenie kosztów odwołania podróży i przerwania podróży lub ubezpieczenie kosztów odwołania podróży, które zapewnia zwrot kosztów rezygnacji w przypadku jeśli Państwo nie mogą wziąć udział w wyjeździe. Jednocześnie po rozpoczęciu podróży zapewnia zwrot kosztów transportu powrotnego oraz za niewykorzystane świadczenia. 

Długość podróży

Generalnie im dłuższa podróż, tym większe prawdopodobieństwo, że coś się może wydarzyć. Szczególnie przy takich wyjazdach powinni Państwo pomyśleć o ubezpieczeniu. Niestety rzeczywistość potrafi nas zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach. Być może już w pierwszym dniu podróży ulegną Państwo wypadkowi i potrzebna będzie pomoc lekarska. W takich sytuacjach ubezpieczenie kosztów leczenia jest niezbędne. W związku z tym zalecamy wykupienie pakietu z kosztami odwołania podróży i przerwania podróży lub pakietu bez ubezpieczenia kosztów odwołania podróży i przerwania podróży. 

Czas dokonywania rezerwacji podróży

Im wcześniej Państwo rezerwujecie, tym dłużej trzeba poczekać do realizacji wymarzonej podróży. Ten długi czas oczekiwań nie jest wolny od ryzyka zdarzeń, które trudne są do przewidzenia a jednocześnie mogą uniemożliwić wyjazd. Przy każdym długoterminowym planowaniu podróży powinniśmy wykupić ubezpieczenie od kosztów odwołania podróży

Przed podróżą

Radość z podróży zaczyna się właściwie wraz z momentem dokonania rezerwacji. Od tego też momentu może pojawić się okoliczność, która uniemożliwi wyjazd. W związku z tym zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania podróży. Mając na uwadze spore koszty odwołania podróży, w ten sposób można się uchronić od niemałej straty finansowej

Podczas podróży

Nareszczie! Zaczyna się urlop! Następujące ubezpieczenia są zalecane: pakiet bez ubezpieczenia kosztów odwołania podróży i przerwania podróży oraz w przypadku aktywnego wypoczynku pakiet Narty-Sport.

Więcej informacji o poszczególnych ubezpieczeniach znajda Państwo na stronie: PO CO UBEZPIECZENIE

Proszę mieć na uwadze, że ubezpieczenie musi być zawarte przed początkiem podróży.
Wiele produktów ubezpieczeniowych zawiera odrębna taryfę dla osoby indywidualnej, rodziny i grupy. Prosimy o wybranie odpowiedniego wariantu.

Polecamy

Poniżej znajdą Państwo przegląd naszych produktów ubezpieczeniowych: